بیانیه ی روحانیت استان آذربایجانشرقی در محکومیت فیلم موهن
100 بازدید
تاریخ ارائه : 10/17/2012 8:08:00 PM
موضوع: سایر

بسم الله الرحمن الرحیم

« یُریدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ »(الصف /8)

مى‏خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش کنند و حال آنکه خدا- گر چه کافران را ناخوش افتد- نور خود را کامل خواهد گردانید.

دشمنان بشریت که منافع خود را در نا آگاهی و بی خبری دیگران می جویند از بیداری و آگاهی مردم تحت ستم بر منافع و وجود شومشان دو چندان بیم و هراس یافته اند و هر قدر این بیداری عمیق تر و وسیع تر ، دایره ی وجودی آنان تنگ تر و هلاکتشان سهل و آسانترخواهد بود .

آثار هلاکت بار بیداری ملت ها بر مستکبران هزاران بار خطرناکتر از آثار کشنده ی هر بمبی است که استکبار و مزدورانش در اختیار دارند و در گذر ایام استکبار و ایادی آن از عرب و حتی برخی سرسپردگان به ظاهر مسلمان به این حقیقت واقف گشته اند .

برای سرپوش گذاشتن بر آثار سعادت بار بیداری انسانها بالاخص بیداری های اسلامی نشأت گرفته ازانقلاب شکوهمند اسلامی شیعی که طومار زندگی ننگین مستکبران و ایادی آنان را در منطقه به چالش کشیده و هیمنه ی پوشالی آنان را زیر سوال برده است ، آنان را بسان اسلاف خود به تلاش های وقیحانه برای خاموشی کردن این نور روشن شده در دلهای ستمدیدگان واداشته است که با ترفندها و مکرهای گوناگون نور امید و نجات را خاموش سازند ؛ روزی با آتش افروزی در میان ملتها ، روزی با ایجاد در گیری در میان مسلمانها و روزیی با براه انداختن تروریسم دولتی و بمب گذاریها و بمبارانها و با به خاک وخون کشیدن انسانهای بی گناه و روزی با تولید فیلمهای مستهجن و فیلمهای ضد ارزشهای الهی انسانی . وبا به نمایش گذاشتن آنها از طریق امپریالیسم خبری می خواهند به زعم خام خود شاید انسانهای بیدار شده را از هدف عالیِ نجات از سیطره ی شوم استکبار غافل سازند و در روند بیداری های اسلامی ، انحراف یا سستی و گسست ایجاد نمایند ، بلکه بر عمر نکبت بار خود افزوده باشند .

باید بدانند این یک خواب تعبیر نشده و خیال خام و ناپخته بوده و سرانجام نکبت بار تری برای آنان ببار خواهد آورد و اضمحلال و سرنگونی خون آشامان بشریت را سرعت بیشتری خواهد بخشید و تمام انسانها بالاخص مسلمانان را در راه بیداریهای اسلامی مصمم تر و به تحقق بشارتهای الهی که توسط انبیاء عظام صلوات الله علیهم اجمعین به جامعه ی بشری اعلام گشته وتماماً در رسالت و کلام وحیانی افضل و اشرف انبیای الهی حضرت محمد بن عبدالله صلوات الله علیه وعلی آل محمد یکجا وجود دارد واقف تر و راسخ تر خواهد ساخت .

« یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ » (محمد / 7)

اى کسانى که ایمان آورده‏اید، اگر خدا را یارى کنید یاریتان مى‏کند و گامهایتان را استوار مى‏دارد.

تمام تلاشهای آمریکا و غرب ، تلاش برای سرنگون و استیصال و اضمحلال خود شان خواهد بود و روند نابودی آنان را سرعت خواهد بخشید و در مقابل ، حقانیت محمد و آل محمد صلوات الله علیهم اجمعین روشن تر و روشن تر خواهدگشت .

مستکبرین و در رأس آنها آمریکا و صهیونیستها بدانند مسلمان سوزی در میانمار ، آتش افروزی و تروریسم پروری و صدور تروریستها به ممالک اسلامی ، فیلمها ی قرآن سوزی و موهن به ساحت مقدس حضرت ختمی مرتبت ، نه تنها آنان را از گرداب هلاکت نجات نخواهد داد و کمترین لکه ای را بردامن مقدس حضرت محمد مصطفی صلوات الله علیه و علی آل محمد متوجّه نخواهد ساخت بلکه چهره ی کریه وضد بشری استکبار را بیش از بیش به تصویر و نمایش خواهد کشید و عصمت و معصومیت پیامبر یگانه دین الهی را بر عالمیان ثابت خواهد کرد « إِنَّما یُریدُ اللَّهُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهیراً » (الأحزاب /33).... خدا فقط مى‏خواهد آلودگى را از شما خاندان [پیامبر] بزداید و شما را پاک و پاکیزه گرداند . بیش از هر زمانی ، عالمیان بالاخص ملتهای تحت ستم را به آن رکن هستی «فَأَقِمْ وَجْهَکَ لِلدِّینِ حَنیفاً فِطْرَتَ اللَّهِ الَّتی‏ فَطَرَ النَّاسَ عَلَیْها لا تَبْدیلَ لِخَلْقِ اللَّهِ ذلِکَ الدِّینُ الْقَیِّمُ وَ لکِنَّ أَکْثَرَ النَّاسِ لا یَعْلَمُونَ » (الروم /30)پس روى خود را با گرایش تمام به حقّ، به سوى این دین کن، با همان سرشتى که خدا مردم را بر آن سرشته است. آفرینش خداى تغییرپذیر نیست. این است همان دین پایدار، ولى بیشتر مردم نمى‏دانند . الگوی خیر و برکت و محبوب دلها رهنمون می سازد « لَقَدْ کانَ لَکُمْ فی‏ رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ کانَ یَرْجُوا اللَّهَ وَ الْیَوْمَ الْآخِرَ وَ ذَکَرَ اللَّهَ کَثیراً » (الأحزاب /21) قطعاً براى شما در [اقتدا به‏] رسول خدا سرمشقى نیکوست : براى آن کس که به خدا و روز بازپسین امید دارد و خدا را فراوان یاد مى‏کند. « وَ إِنَّکَ لَعَلى‏ خُلُقٍ عَظیمٍ » (القلم /4) و راستى که تو را خویى والاست ! . دعوت و راه و مرامش جزء امید و امیدواری و عاقب بخیری نیست « ... وَ ادْعُ إِلى‏ رَبِّکَ إِنَّکَ لَعَلى‏ هُدىً مُسْتَقیمٍ » (الحج / 67) به راه پروردگارت دعوت کن، زیرا تو بر راهى راست قرار دارى. متوجه می سازد که باید برای نجات و نیل به سعات باید به قرآن چنگ زنند « وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا » (آل‏عمران /103) و همگى به ریسمان خدا چنگ زنید، و پراکنده نشوید . از خداو رسولخدا صلوات الله علیه اطاعت خالصانه داشت « وَ أَطیعُوا اللَّهَ وَ الرَّسُولَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ » (آل‏عمران /132 خدا و رسول را فرمان برید، باشد که مشمول رحمت قرار گیرید. و آن حضرت می فرمایند «إِنِّی تَارِکٌ فِیکُمُ الثَّقَلَیْنِ مَا إِنْ تَمَسَّکْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا بَعْدِی کِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِی أَهْلَ بَیْتِی فَإِنَّهُمَا لَنْ یَفْتَرِقَا حَتَّى یَرِدَا عَلَیَّ الْحَوْض‏ » الإحتجاج على أهل اللجاج ، ج‏2، ص380 و نهایتاً اقبال و توجه جهانی تیشه ای بر پیکر زشت و خبیث دولتمردان آمریکا و رژیم منحوس و جعلی صهیونیستها است .

ما روحانیت استان آذربایجانشرقش با تأسی به پیام حکیمانه ی امام خامنه ای در محکومیت فیلم موهن به ساحت مقدس نبّی مکرم الهی ، حرکت های کفرآمیز و ضد بشری آمریکایی صهیونیستی را محکوم می نماییم و از رسالت تبلیغی که به عهده داریم به دولتمردان آمریکا شیطان بزرگ توصیه می کنیم پند خیرخواهانه ی حضرت امام خامنه ای که در اجلاس سران جنبش عدم تعهد نسبت به آمریکا انجام دادند باگوش دل توجه نمایند و برای رهایی از خشم الهی انسانها نیک بیندیشند و حساب خود را از صهیونیستهای خون آشام و نژادپرست جدا نمایند و الا انسانهای آزاده در سرتاسر عالم مخصوصاً مردم مسلمان با بیداری ها اسلامی به حیات ننگین مستکبران در کشورهای اسلام خاتمه خواهند داد و خط بطلان بر حیات سراسر جرم و جنایت خواهند کشید . به حول و قوه ی الهی

روحانیت استان آذربایجانشرقی