« قیام 29 بهمن تبریز پایداری آذربایجان بر شعائر الله »
311 بازدید
تاریخ ارائه : 2/19/2015 7:34:00 AM
موضوع: اخلاق و عرفان

باسمه تعالی


« قیام 29  بهمن تبریز پایداری آذربایجان بر شعائر الله »      


یک قیام و حرکت زمانی الهی است که عوامل موثر در آن نیز صبغه ی الهی  داشته باشد و از شاخصه ی الهی برخوردار باشد یعنی آغازش مأذون به اذن الله و متیمن به هدایت الله و هدفش الهی بوده باشد . چنین قیامی ، شکست ندارد و کمر هر شکستی را می شکند . صحنه صحنه ی آن پیروزی و ماندگاری است .

مردم تبریز وآذربایجان به لحاظ جامعیّت دینی همیشه در کانون توجهات جهانی بوده و هست . این مردم به لحاظ تأکید و پایداری بر شعائر الله ، پتک هلاکت برپیکراستبداد صغیر و حاکمیّت طاغوت و مظاهر فساد کوبیدند . با اطاعت از امام خمینی رحمة الله تعالی علیه جریان ها و فتنه ها را پشت سرگذاشته ، هشت سال جهاد و دفاع مقدس را با مجاهدت ها و جانفشانی ها آکندند و رشادت ها نشان دادند . 9 دی را با ولایت امام خامنه ای دامت برکاته و هدایت عمار زمان حضرت آیت الله مجتهد شبستری دام عزه العالی قافله سالار شدند و بساط فتنه و فتنه ای های تازه را درهم پیچیدند و امید حامیان غربی _ صهیونیستی _ وهابی آنان را به خاک مذلت نشاندند آنان که مخالفان خود را شیعه می نامند و نابودی شیعیان اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین را وجه ی همت و نقشه ی راه  خود قرار داده اند . بدینسان مردم تبریز و آذربایجان در تاریخ حیات انسان صحنه های بی نظیر و ماندگاری می آفرینند .

قیام مردم تبریز بلحاظ صبغه ی الهی و مؤید به تاییدات وحی و وحیانیّت پیروزی حتمی را نوید داده وهلاکت ظالمان را رقم زده است .

قیام مردم تبریز اسوه و نوری است که جریان و سریان خواهد یافت و توقف نخواهد داشت . سنگ محک و زیرین و هموار گر هر قیامی خواهد بود که رهایی از یوغ طاغوتیان را صلا می دهد . استقلال ، آزادی و جمهوری اسلامی را از دل ها به زبان ها جاری می سازد و می کوشد آن را جامه ی عمل بپوشاند . واژه ای بنام شکست و سستی و توقف در قاموس آن راه ندارد  .

قیام 29 بهمن 1356 مردم تبریز ، تعظیم شعائر الله است که یدالله در آن متجلّی است . مسجد که بیت الله است کانون آن می باشد ، اجتماعش حول دعوت و ندای وحیانی است که روحانیّت معظّم و معزز چون حضرت آیت الله شهید قاضی طباطبایی قدس الله نفسه الزکیة شاخص وپیشرو آن است . جهتش ترویج شعائر الله است « ذلِكَ وَ مَنْ يُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ . الحج /32  »آرى، كسانى كه شعائر الهی را بزرگ مى‏شمارند كارشان نشان پرهيزگارى دلهايشان باشد. یعنی شهدای 19 دی 1356مردم شریف قم است که متعلم به تعلیم مداد العلمایند . و با جان خود به وفای عهد الهی کوشیده اند و در جهاد با طاغوتیان جانشان را با الله تبارک و تعالی معامله کرده اند « وَ مِنَ النَّاسِ مَنْ يَشْري نَفْسَهُ ابْتِغاءَ مَرْضاتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ رَؤُفٌ بِالْعِبادِ . البقرة/ 207 »  كسى ديگر از مردم براى جستن خشنودى الله جان خويش را فدا كند. الله بر اين بندگان مهربان است. هدفش استقرار حاکمیت الهی است که عبادت الله تبارک و تعالی وشکستن مظاهر شرک و بت پرستی محور و اساس آن است « صِبْغَةَ اللَّهِ وَ مَنْ أَحْسَنُ مِنَ اللَّهِ صِبْغَةً وَ نَحْنُ لَهُ عابِدُونَ البقرة/138 » اين رنگ الله است و رنگ چه كسى از رنگ الله بهتر است ما پرستندگان او هستيم ‏ .

با وجود این ، جای شکّی در پیروزی این قیام وجود ندارد « وَ مَنْ يَتَوَلَّ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ وَ الَّذينَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغالِبُونَ المائدة /56 » و هر کس الله و رسولش و مؤمنان را ولىّ خود گزيند، بداند كه پيروزمندان گروه الله هستند. « وَ إِنَّ جُنْدَنا لَهُمُ الْغالِبُونَ . الصافات/ 173 » و لشكر ما خود غالبند. امام خمینی رحمة الله تعالی با دیدی ملکوتی و ضمیری روشن که « الْمُؤْمِن فَإِنَّهُ يَنْظُرُ بِنُورِ اللَّه‏» می فرمایند :

« من به شما اهالی معظّم آذربایجان نوید می دهم، نوید پیروزی نهایی. شما آذربایجانیان غیور بودید كه در صدر مشروطیت برای كوبیدن استبداد و خاتمه دادن به خودكامگی و خودسری سلاطین جور به پا خاستید و فداكاری كردید. »

قیام تبریزی با بارقه ی قمی ، قیامی است از مسجد که دریای قیام ها را به راه می اندازد و تعالیم دین مبین اسلام را از مساجد و حوزه های علمیه به عرصه ی جامعه جریان و سریان می دهد و به سیره و سیطره ی طاغوتیان پایان می بخشد و بستر تحقق منویات دین را فراهم می آورد . جهان شمولی و جامعیت دین به فراخنای هستی و عالمیان را ثابت می کند که دین اسلام برای تمام هستی است و همه ی هستی را در برمی گیرد و محدود به مرز خاکی ، آبی ، هوایی ، جنسی ، رنگ و زبان نیست . « إِنَّ الدِّينَ عِنْدَ اللَّهِ الْإِسْلامُ‏ آل‏عمران /19 » هر آينه دين در نزد الله دين اسلام است. و با تکیه بر دین سلامت ، سعادت ، جاودانگی وکمال تمام ابنای بشر ندا می دهد .

قیامی که حیات حقیقی ، عزت و امنیت انسان ها را در گرو عملی شدن تعالیم دین می داند و جامه ی عمل پوشاندن به فرامین حضرات معصومین صلوات الله علیهم اجمعین را با اطاعت ازروحانیّت وجه ی همت خود قرار می دهد و در تحقق آن از هیچ تلاش و جانفشانی فرو گذاری نمی کند .« وَ قُومُوا لِلَّهِ قانِتينَ البقرة /238 »و مطيعانه براى الله قيام كنيد. از آنجاییکه چنین خواستی خالص و مبارک ، بسادگی و راحتی به دست نمی آید ، مردم  در 29 بهمن 1356 با خون ناب که خون دل عزیزترین عزیزان باشد به تحقق خواست الهی قیام می کنند . و با خون تازه و خالص از بیت الله پاسداری می کنند و به تعظیم شهدا می پردازند و حاکمیت دین را پی می گذارند. حاکمیتی که حکومتش باید پرچم رسول الله صلی الله علیه و آله وسلّم را به دست گیرد و نور حیات را در دل جهانیان بتاباند و خط مقدم جهاد با ستمگران باشد . اگر کمترین ناپاکی در ریشه و بنیان آن رخ دهد یارای ایستادگی نخواهد  داشت و تاب تحمل توطئه ها ، کودتاها و شیطنت هارا نخواهد آورد .

قیامی که مکتب دین را از مکتب خانه ی عبادی – سیاسی مسجد چون مسجد قزللی تبریز گشود که امام خامنه ای دامت برکاته درسش را درس « هوشیاری و درک موقعیت _ جرأت اقدام و نترسیدن از سختی ها و خطرها _ و ایمان و امید به آینده  » تعریف و تبیین کردند. و از منظر آیت الله مجتهد شبستری نماینده ی محترم ولی فقیه دراستان آذربایجان و امام جمعه محبوب تبریز ادام الله عزّه العالی ، برگ زرینی است که مایه ی مباهات وافتخارآذربایجان است .

مردم غیور و همیشه پای پیمان آذربایجان « آذربایجان اویاخدی    انقلابا دایاخدی » برای تجدید و تکمیل عهد و افزودن بر برگ های زرین حیات خود ، در تجلیل از قیام ثقلینی 29 بهمن تبریز هر ساله با امام خامنه ای دیدار می کنند تا از محضر ایشان درس وتفسیر جدید و تدبیرهای مدبرانه در اطاعت از امامت و ولایت اخذ نمایند .

شیطنت ها و جنگ نرم دشمن تکنولوژیکی شده است . این جنگ در فضای مجازی طراحی وفرماندهی می شود و با موج و امواج هدایت می گردد و باورهای ضد فساد و استکباری را نشانه رفته است و به ترویج فساد می پردازد ، هوشیاری  از جنس29 بهمن تبریزی را می طلبد که با تعظیم هر چه بیشتر شعائر الله ، دامن شیطنت ها ی تکنولوژیکی را جمع کند . اطاعت از ولیّ زمان حضرت امام خامنه ای شاخص این هوشیاری و حرکت بشمار می رود . هر گونه تخظی از منویّات ولیّ فقیه ، همکاری و بازی در زمین دشمن بوده و سربازی جنگ نرم دشمن است . باید فرموده ی رسول الله محمّد مصطفی  صلی الله علیه و آله وسلّم را نصب العین قرار داد « إِنِّي تَارِكٌ فِيكُمُ الثَّقَلَيْنِ مَا إِنْ تَمَسَّكْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا بَعْدِي كِتَابَ اللَّهِ وَ عِتْرَتِي أَهْلَ بَيْتِي وَ إِنَّهُمَا لَنْ يَفْتَرِقَا حَتَّى يَرِدَا عَلَيَّ الْحَوْض‏ » ، من دو چيز گرانبها را در ميان شما مى‏گذارم، و تا زمانى كه به آنان تمسّك جوييد گمراه نشويد: كتاب الله و عترت من ، و آن دو از هم جدا نمى‏شوند ، تا در حوض بر من وارد شوند ؛ و به حبل الله المتین و اهل بیت صلوات الله علیهم اجمعین چنگ زد و از تقرقه پرهیز داشت و به هوشیاری و بصیرت الهی خویش افزود . با ذکر امام و شهدا ، دشمنان را رصد کرد و اشکال ، رنگ هاوراه حیله های آنان را شناخت وبا پایداری بر شعائر الهی ، مظاهر امید نا اهلان ونامحرمان را درهم کوبید و خواب های آشفته ی مثلث شوم غربی _ صهیونیستی _ وهابی را تعبیر ناشده باقی گذاشت .ان شاء الله تبارک وتعالی

                                                                          کمال بارعی –  تبریز

 http://kbareei.andishvaran.ir

http://www.bareei.blogfa.com

bareei.k@gmail.com